INFOR EAM
Infor EAM EE
Infor EAM EE Hakkında
Ana Modülleri
Özel Modüller
Teknolojisi
Dokümanlar
Infor EAM BE Business Edition
Infor EAM BE Hakkında
Infor EAM AS
Infor EAM AS Hakkında
Modülleri
Dokümanlar
GENERAL ELECTRIC MES
AnaSayfa | İletişim | E-Mail
Infor EAM AS Hakkında
Infor, kurumsal varlık yönetimi kavramını, sadece varlıklarınızı muhafaza etmenize ve ömürlerini uzatmanıza yardımcı olacak bir çözüm olmaktan çıkarıp aynı zamanda enerji tüketiminizi azaltarak maliyetleri de düşürmenize yardımcı olacak bir çözüm olarak yeniden tanımlamıştır.

Kurumsal şirketler, kurumsal varlık yönetimindeki geleneksel yaklaşımların artık yeterli olmadığının farkına varmaktadırlar. Ticari ve endüstriyel firma yöneticileri, hem yükselen enerji maliyetlerini hem de halk ve devletin CO2 ve çevre kirliliğine yol açan diğer zararlı maddelerin salınımı gibi çevresel konulara karşı artan hassasiyetini öngören kararlar almak zorunda olduklarının da farkındadırlar.

Infor, bu yeni piyasa mücadelesi ile karşı karşıya olan müşterilerine yardımcı olmak için varlık yönetimi ile enerji yönetimini bir araya getiren Infor EAM Enerji Verimliliği & Emisyon Yönetimi Versiyonu'nu (Infor EAM ASE) geliştirdi. Infor EAM ASE ile Infor, kurumsal varlık yönetimi kavramını, sadece varlıklarınızı muhafaza etmenize ve ömürlerini uzatmanıza yardımcı olacak bir çözüm olmaktan çıkarıp aynı zamanda enerji tüketiminizi azaltarak maliyetleri de düşürmenize yardımcı olacak bir çözüm olarak yeniden tanımlamıştır.

Infor EAM ASE, önleyici bakımı belirlemek, optimize etmek ve otomatikleştirmek için, demirbaşın performansını ve enerji kullanımını karşılaştırarak yenilikçi enerji yönetim kabiliyeti ile varolan kurumsal varlık yönetimi işlevselliğini birleştirmektedir. Infor EAM ASE ile enerji tüketiminizi azaltarak - ki bu da daha az CO2 salınımına sebep olunması demektir - çevresel sürdürülebilirliğe de katkıda bulunabilirsiniz. Infor EAM ASE'nin uygulanmasıyla şirketiniz finansal, operasyonel ve çevresel hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir adım atmış olacaktır.
Infor EAM ASE, üretim ekipmanları, HVAC, chiller, kazan ve aydınlatma ekipmanları gibi enerji tüketen demirbaşlarınızın tamamından veri toplamanıza yardımcı olur ve böylelikle bakım, değişim yada tadilatın ne zaman ve nasıl olacağı konusudaki kararlarınızın güncel maliyetlere dayalı olmasını sağlar. Örneğin demirbaşın mevcut durumu yada gidişatı aşırı enerji tüketimini gösterdiğinde, sistem alarmlar yaratacaktır.

Kurumsal varlık yönetimindeki geleneksel yaklaşımlar, demirbaş giderlerinizin yaklaşık olarak yüzde 35'ini geri kazanmanıza olanak verir ve bunun sonucunda demirbaş altyapınızın maliyet etkinliği ve verimliliğinde somut ilerlemeler sağlanır. Ancak gelenekesel EAM çözümleri, operasyon ve bakım bütçelerinde en büyük maliyet kalemi olan enerji tüketimini göz önünde bulundurmaz.
Demirbaşlarınızın ömrünü uzatmaktan çok daha fazlasını yapan Enerji Verimliliği & Emisyon Yönetimi Versiyonu enerji tüketiminizi belirgin bir ölçüde azaltırken, doğayı korumaya da yardımcı olur.

Infor EAM ASE'deki enerji yönetim kabiliyeti, firmanızın operasyon ve bakım bütçesinin yüzde 90'ından fazlasını oluşturan demirbaş performans giderleriniz üzerindeki hakimiyetinizi güçlendirecektir.

Çözümümüz,
 • Demirbaş durumu ve enerji kullanımlarının maximum verimlilik için izlenmesi
 • Enerji harcama faktörlerinin demirbaş iyileştirme -değiştirme kararlarında etikili olmasının sağlanması
 • Mevcut scada ve PLC gibi cihazlar ile bağlanarak merkezi raporlama sağlayabilmesi
 • Trendlerin analiz edilerek doğru kararların verilmesinin sağlanması
 • Ekipmanların yüksek enerji harcama trendine geçmelerini önlemek için düzeltici faaliyet tanımlarının yapılabilmesi
 • Alarm yönetimi uygulaması ile ekipmanlardan beklenmeyen harcama verileri ve ya faturalar geldiğinde uyarı sisteminin çalıştırılması
faaliyetleri ile ;
 • Firmanızın enerji tüketimini %20'ye varan oranlarda azaltmasına
 • Firmanızın düzenleyici kurallarla uyumunu sağlayıp, çevreci İş uygulamalarınızı güçlendirerek; çevre kirliliğine yol açan zararlı gazların salınımının azaltılmasına
 • Belirlenen kaçak salınım değerlerinin altında kalmanızı sağlayarak, maruz kalabileceğiniz olası cezalardan kurtulmanıza
 • Ekipmanı optimal zamanda iyileştirerek, ekipman değişim kararı alma sürecinin geliştirilmesine
 • Varlık, tesis ve ekipmanlarınızın performanslarını arttırarak, genel operasyonel verimliliğinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.
Bazı Standart Raporlamalar
 • GAS Endeks Analizi
 • CO2 Emizyonları
 • CO2 Analizleri
 • Capital Performance Evaluation
Adres:Atatürk Bulvarı Ata 2/3 Plaza Kat: 7 No:65 - 66 Ataşehir / İSTANBUL
Tel: +90 216 545 90 78
Fax: +90 216 545 90 79
E-Mail: info@bilgiyon.com.tr
© Copyright 2011 BilgiYön Yazılım