Belediyeler ve Altyapı Tesisleri
Bina & Tesis Yönetimi
Enerji
Biyomedikal
Madencilik
Petrol & Gaz
Servis Operasyonları
Limanlar
Ulaştırma
Üretim Tesisleri
Elektrik Dağıtım
AnaSayfa | İletişim | E-Mail
Belediyeler ve Altyapı Tesisleri
Ekipman arızaları, uygun olmayan yedek parça kullanımı ve verimsiz tedarik süreçleri belediye hizmetleri ve altyapı tesislerinde maddi ve manevi kayıplar oluşturmaktadır. Günümüzde belediyeler ve altyapı tesis yöneticilerinin; halkın yükselen hizmet beklentileri ve bilgilendirilme taleplerini göz önünde bulundurarak daha verimli, maliyeti düşük, her adımın planlı ve organize bir şekilde atıldığı bir yönetim tarzını benimsemeleri gerekmektedir.

Infor EAM Belediye ve altyapı tesislerinin verimliliğini arttırır, yönetimsel maliyetleri azaltır ve demirbaşların optimize edilmesini hedefler. Çözümümüz; temel demirbaşlar olan Bina, ekipman ve araçlarınızın yanısıra su, doğalgaz dağıtım şebekeleri ve kara ve demir yolları gibi uzun ömürlü demirbaşlarınızın daha iyi yönetilmesini sağlayacaktır.


Infor EAM'in belediyeler ve alyapı tesislerinde kullanımı şu faydaları sağlayacaktır;
  • Organizasyonunuzun daha verimli yönetimi
  • Sektörel regülasyonlara uyumluluğunuzun kolaylaştırılması
  • Demirbaş, IT ve operasyonel maliyetlerinizin azaltılması
  • GIS entegrasyonu ile gelişmis demirbaş takibi
  • Halkın memnuniyetinin arttırılması
Infor EAM dünyada binlerce belediye kuruluşu ve altyapı tesis firması tarafından kullanılmaktadır ve bu referansları ile dünyada lider bir üründür. Türkiye'de ise İZGAZ A.Ş. bütün doğalgaz dağıtım operasyonlarının yönetimi için Datastream (Infor EAM)'i tercih etmiştir.

Kapsamlı, kullanımı kolay ve web tabanlı çözümümüzün sektöre özel bazı uygulamaları şöyledir;
  • Cağrı Merkezi Yönetimi: Acil 187, Beyaz Masa gibi çağrı merkezlerinin müşteri veri tabanı, demirbaş verileri, operasyon yönetimi ve hatta GIS sistemi verilerini kullanarak etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar.
  • Çift Yönlü GIS Entegrasyonu: Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) ile entegre olarak büyük bir coğrafi alana yayılmış olan demirbaşlarınızın konumlandırılmasını sağlar. Örneğin bir doğalgaz dağıtım tesisinde GIS entegrasyonu ile acil bir durumda hattı kapamak için hangi vanaların kapatılmasının gerektiği, vanaların lokasyonları ve en yakın mobil ekiplerin nerede oldukları gibi bilgilere anında ulaşmanızı sağlar.
  • Denetim Takibi: Demirbaş bilgilerinde yapılan değişimlerin sürekli izlenmesini sağlayarak güvenilir bir denetim ortamı sunar.
  • Lineer Ekipman Tanımları: Yol, boru hattı gibi lineer ekipmanların uzunluk, koordinat, başlangıç-bitiş noktası gibi lineer tanımlarının yapılmasını sağlar. Girilen bu tanımlar sayesinde hatlar üzerinde hangi metrelerin sorunlu olduğunun analiz edilebilmesi, Lineer arama ile en yakın adres, ekipman, mobil ekip gibi verilere ulaşılabilmesi, herhangi bir bakım ve tamirat faaliyetinin hattın hangi mt/km aralığında yapılacağının tanımlanması mümkün olmaktadır.
  • Mobil Uygulamalar: Mobil cihaz kullanımı ile sahada kolay çalışabilme, demirbaş veritabanına sürekli ulaşım, Cağrı Merkezi'ne gelecek bildirimlerin sahadaki teknik ekibe yönlendirilmesi gibi konularda büyük kolaylık sağlanmaktadır.
Adres:Atatürk Bulvarı Ata 2/3 Plaza Kat: 7 No:65 - 66 Ataşehir / İSTANBUL
Tel: +90 216 545 90 78
Fax: +90 216 545 90 79
E-Mail: info@bilgiyon.com.tr
© Copyright 2011 BilgiYön Yazılım